GRUPA WORTMANN AG

Grupa Wortmann jest udziałowcem w dwudziestu przedsiębiorstwach i w roku 2016 osiągnęła obrót w wysokości ponad 1 mld euro. Na całym świecie grupa Wortmann zatrudnia ponad 1500 pracowników, z czego ponad 1000 pracuje w samych Niemczech.


Wortmann AG

Fakty o spółce akcyjnej Wortmann

Wortmann AG jest największym przedsiębiorstwem w grupie Wortmann i dotychczas odnoszącym największe sukcesy, oraz niezależnym producentem IT w Europie. Spółka powstała w 1986 roku, aktualnie zatrudnia ponad 600 pracowników, a jej roczny obrót przekroczył ponad 650 mln euro.fabryka.jpg

Centrala firmy Wortmann AG w Hüllhorst

 

Jako producent, dystrybutor i cloud service provider posiadamy szeroki asortyment produktów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym partnerom wszystko z jednego źródła.

Oprócz siedziby Wortmann AG w Niemczech, spółka posiada oddziały i biura sprzedaży w Polsce, Szwajcarii, Austrii, Hiszpanii, Holandii i Angli.

 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze osiągnięcia spółki:

 Rok założenia   

1986

Obrót w roku 2016

650 mln euro, z czego 50% uzyskano z produkowanych w Niemczech artykułów Terra (m.in. serwery, komputery PC, notebooki i monitory), a 50% z dystrybucji

Udział w eksporcie

20%

Pracownicy

600

Lokalizacja

Hüllhorst

Przewodniczący zarządu

Siegbert Wortmann

Rada nadzorcza

Thomas Knicker, Gabriele Wortmann, Robin Wittland

Stali klienci

około 15 000 partnerów

Obszar

ponad 40 000 m. kw.

Zdolność kredytowa

spółka akcyjna Wortmann zaliczana jest do 3,3 % najlepiej ocenianych przedsiębiorstw w Niemczech. (Certyfikat "Hoppenstedt Credit-Check TOP-RATING 1")

 

 

 

Wortmann AG video 2017

Uroczystość z okazji 30-lecia Wortmann AG